Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Nadaní a talentovaní žáci

Představuje se vám CTY CE – Centrum pro talentované děti a mládež

18.11.2013 | Zuzana Staňková

Již třetím rokem v České republice otevíráme program CTYOnline pro nadané středoškolské studenty. Prostřednictvím těchto programů si studenti rozšiřují svoje znalosti v přírodních a technických vědách, matematice, IT a angličtině a studují v on-line programech v angličtině pod vedením odborných instruktorů.  CTYOnline výrazně rozšiřuje učivo vyučované na středních školách a studenti si zároveň osvojí odbornou anglickou terminologii.

Právě otevíráme registrace do jarního semestru kurzů CTYOnline. V nabídce je cca 20 kurzů v rozsahu 3 – 4  měsíců  pro středoškoláky i pro žáky základních škol či mladší studenty gymnázií.

 Podívejte se, co o  kurzech CTYOnline a jejich přínosech říkají samotní studenti:

 https://www.youtube.com/watch?v=S_grrsfVtnU

Registrace do jarního semestru končí 31. 12. 2013. Registrace probíhá prostřednictvím webové stránky www.uptoyou.cz. Kurzy budou zahájeny 1. února a studium končí do 31. května 214. V příloze najdete informační leták k zahájení jarního semestru.

Stipendia:V jarním semestru je možné získat prospěchové a sociální stipendium.

Prospěchové stipendium získávají studenti, pokud jejich závěrečné hodnocení kurzu a složení závěrečného testu je hodnoceno známkou „A“, prospěchové stipendium je vypláceno zpětně.

Rádi budeme studentům nápomocni při registracích do jarního semestru.

Pro žáky a studenty nejen z Prahy pořádáme prezenční program Objevitelské soboty. Jarní semestr bude zahájen 1. února.  Více na www.uptoyou.cz.

Kontakt:

Jeanne Bočková

www.uptoyou.cz, www.afcsls.org, www.facebook.com/afcsls

tel. +420 603 442 040, jeanne@strategic.cz

obrázek
Leták

Prožili jsme spolu

Co děláme a co chystáme

Píší o nás v Sokolovském deníku...

Každé ráno vám dítě opakuje, že nechce do školy? Stěžuje si, že ho škola nebaví? Že učitelé neučí zajímavě? Že neví, proč se učit nazpaměť? Že vlastně ani netuší, proč se danou látku učí? Pak právě pro vás je koncept Škola Můj Projekt (ŠMP) realizovaný sokolovskou Školou Mánesova, který inovuje české školství a usiluje o to, aby škola připravila žáky na praktický život v reálném světě, umožnila jim poprat se s životními výzvami a především z nich vychovala spokojené lidi.

obrázekobrázek

Den s Mánesovkou

V sobotu 7. 12. jsme přivítali desítky návštěvníků, kteří se přišli podívat do naší školy, načerpat informace, zkusit si matematiku Hejného, nebo si vyrobit vkusnou vánoční dekoraci. 

obrázekobrázek

30. výročí listopadových událostí očima dětí

Ponořili jsme se do listopadových událostí. Zapojili jsme se do projektu Naše revoluce Člověka v tísni a zjišťovali jsme, jak na revoluci a období před ní vzpomínají rodiče a prarodiče. Na základě vyprávění dětí s rodiči vzniklo několik úžasných příběhů.  Právě příběhy pamětníků jsou skvělou metodou, jak dětem přiblížit historické události. Děkujeme všem, kteří byli ochotni vyprávět...

obrázekobrázek

Dopravní abeceda

Jak správně přecházet silnici? Jak bezpečně vystupovat z auta? Čím se jako chodec vybavit při snížené viditelnosti? Jak se chovat na chodníku? To a mnohem více si zkoušely děti formou hry.

obrázekobrázek

Halloween

V pátek 1. 11. 2019 jsme ve škole zažili magický večer.

obrázekobrázek
nahoru